ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանն անդրադարձել է Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի ՝ Սեյրան Օհանյանին և ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանին բանավեճի հրավիրելուն և Օհանյանի մերժմանը:
Ալեքսանյանը գրել է.
«Այսօր հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանը առաջարկել է բանավեճ կազմակերպել ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանի և Հայաստան խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանի միջև։
Պարոն Կոնջորյանը, իհարկե, համաձայնել է և նույնիսկ առաջարկել, որ գեներալ Օհանյանը իր հետ ևս մեկ խմբակցության ղեկավար տանի բանավեճի՝ Արթուր Վանեցյանին։
Սակայն ինչպես հասկացա Սեյրան Օհանյանի արձագանքից՝ երկու ընդդիմադիր դաշինքները շարունակում են փախուստը ճշմարտության հետ առերեսումից։
Մնաց հասկանանք, թե ինչքան կտևի փախուստը՝ քաղաքացու հարկերի հաշվին վճարվող պատգամավորական աշխատանքից, թե չէ քաղաքական առումով այս երկու դաշինքների հետ ամեն ինչ պարզ է»։
Հիշեցնենք, որ Պետրոս Ղազարյանն այսօր «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանին և «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյան, հրավիրել էր Հանրայինի եթեր՝ քննարկման։
«Հայաստան խմբակցության» ղեկավար Սեյրան Օհանյանն արձագանքել է Հանրային հեռուստաընկերության հաղորդավար Պետրոս Ղազարյանի առաջարկին նշելով, թե այլեւս սպառված է բանավեճի ֆորմատը: